5 recente vragen

Dossiers

Hier vindt u extra informatie over de vleessector

Lees meer
06 september 2010

Vleesprijs wereldwijd op hoogste niveau in 20 jaar

De vleesprijs ligt wereldwijd op het hoogste niveau in twintig jaar. Dat meldt het Agrarisch Dagblad op grond van een rapportage van de wereldvoedselorganisatie FAO. Zo liggen de vleesprijzen dit jaar 16% hoger dan vorig jaar.

De prijsstijging geldt alle vleessoorten en komt onder meer door de sterke consumptiegroei in landen in Oost-Azië, Zuid-Amerika en het Midden-Oosten. Dit valt samen met een daling in de vleesproductie in exporterende landen, zoals de VS en Australië.

De FAO stelt dat investeerders sinds de financiële crisis in 2008 onder meer hun wegen zijn gaan zoeken in de vleessector omdat kapitaal op de 'beweeglijke' aandelenbeurzen nauwelijks nog rendeerde.
Verder is van invloed de toenemende speculatie op de graanmarkt, zodat duurder veevoer zorgt voor een hogere kostprijs van vlees. 

De FAO wijst er tenslotte op dat vleesprijzen in de jaren 2000 op een relatief laag niveau lagen.

Bron: www.agd.nl

Terug naar overzicht

Vlees in beeld

Uitgelicht

Over het Schmallenberg virus

Lees meer
Voor jongeren van 13 - 19 jaar